Masáže

V našem salonu aktuálně provádí masáže dva nevidomí maséři

Miroslav Balík a Ondřej Kodet

Miroslav Balík

Ondřej Kodet

Vystudoval tříletý obor Rekondičního a sportovního maséra v Praze v Krči, Střední škola A. Klara. Poté dvouletou maturitní nástavbu ve stejném oboru. Masérskou praxi získal během studia zejména formou praxí, které absolvoval ve sportovním klubu Slavia Praha, v Domově pro seniory Sue Ryder, ve školce u malých dětí a ve společnosti Duha .
Po studiích 2 roky masíroval na Neviditelné výstavě v Praze na Karlově náměstí. 

Druhy masáží

Klasická masáž

Jedná se o soubor hmatů, které na sebe volně navazují, kdy se hnětením, třením nebo poklepem svalstva pomocí rukou zlepšuje prokrvení a snižuje bolestivost svalů. Tímto se působí do větší hloubky těla a svalstva. Klasická masáž zlepšuje pohyblivost, posiluje imunitu, zklidňuje CNS, snižuje hladinu stresových hormonů a podporuje spánek.

Společně s relaxační masáží se jedná o nejvyhledávanější masáž mezi klienty. Klasická masáž je vhodná pro všechny.

Relaxační masáž

Vychází z klasické masáže. Hmaty jsou pomalejší, táhlejší a klidnější. Působí se při ní do menší hloubky těla a svalstva. Masáž je zaměřena na celkové uvolnění klienta.

Společně s klasickou masáží se jedná o nejvyhledávanější masáž mezi klienty. Relaxační masáž je vhodná pro všechny.

Sportovní masáž

Je soubor vhodných masérských hmatů, které pomáhají sportovcům zbavovat se únavy nebo připravovat se na podání plného výkonu. Slouží k upevnění tělesného a duševního zdraví a k posílení organismu.

Sportovní masáž je vhodná pro začínající i vrcholové sportovce.

Masáž lávovými kameny

Jedná se o jednu z nejstarších léčebných procedur, při níž se využívají nahřáté lávové kameny. Tato masáž pomáhá odstraňovat nervozitu, stres a nespavost, uvolňuje křeče a ztuhlé svaly, napomáhá ke správnému fungování metabolismu a zlepšuje energetický tok v těle.

Masáž je vhodná pro všechny klienty, zejména pak pro ty, kteří mají rádi teplo.

Baňková masáž

Je metoda známá více než 5 a půl tisíce let, při které jsou na tělo přikládány baňky. Dle místa, kde jsou baňky přikládány zavísí také jejich účinek - šíje, bederní páteř, hrudní páteř. Tato masáž pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, migrénu, uvolňuje svalstvo, odstraňuje blokády hrudní páteře, sevření mezihrudních nervů, pomáhá při suchém kašli, astmatu či zánětu průdušek, uvolňuje bolesti zad, snižuje napětí a bolest.